HcFan
Üye Ol / Giriş Yap
HcFan
Üye Ol / Giriş Yap
HcFan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HcFan

HcFan Hayko Cepkin hakkında paylaşımlar bulabileceğiniz bir platform.

AnasayfaAna SayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Genelde üçüncü seçilenler albüm yapar

YazarMesaj
Hayko Cepkin

Hayko Cepkin

Genelde üçüncü seçilenler albüm yapar Empty
MesajKonu: Genelde üçüncü seçilenler albüm yapar   Genelde üçüncü seçilenler albüm yapar Icon_minitimePaz Nis. 11, 2010 2:20 pm

Rock’n Dark Yarışması’nın 30 Nisan’daki finalini izleyecek olanları müthiş bir düet bekliyor. Hayko Cepkin ve Anneke van Giersbergen birlikte sahne alacak

Hayko Cepkin ondan ‘Süpersonik bir bayan’ diye söz ediyor. Anneke van Giersbergen de onun için ‘çok cool bir adam.’

Genç kadın İstanbul’a yeni gelmiş, Mehmet Turgut’un fotoğraf çekimlerini yapmışlar. Hayko ‘Konseptimiz bir çiçek, bir böcekti’ diyor. İki sanatçının basın toplantısını sizin için izledik.

Hangi şarkıya düet yapacağınızı kararlaştırdınız mı?

H.C: Bugün bir araya gelemizin amacı birlikte ne yapıp yapamayacağımızı konuşmak. Şu ana kadar mail trafiği yaptık. Bunun dışında konser günü yan yana gelip sen şunu yap ben bunu yapayım

gibi bir şey olmasın diye uzun uzadıya

prova yapıp hangi şarkıyı ne zaman yapacağımıza dair planlar yapacağız. Düetleri konserin içerisinde doğru bir yer yerleştir-meye çalışıyoruz ki gerçekten insanların ağzında güzel bir tat bırakabilsin.

A.V.G: Şu ana kadar sadece yazıştık.

E-maillerde bazı fikirler ortaya çıktı; ama yüz yüze ilk kez bugün tanıştık, her şey bizim için de sürpriz. Ne yapacağımız gelecek günlerde belli olacak.

Bir araya gelişiniz nasıl oldu?

A.V.G: Hayko’nun adını bu vesileyle duydum ve internetten araştırdım. Ve gerçekten beğendim, çok cool bir adam. Aynı zamanda çok iyi bir şarkıcı, müziğini gerçekten beğendim. Seslerimizin birbirine çok yakışacağını düşünüyorum.

Onunla düet yapmayı dört gözle bekliyorum.

Yarışmalar hakkında ne

düşünüyorsunuz?

A.V.G: Ben bu yarışmaları seviyorum,

H.C: Ben de bir yarışmada üçüncü oldum, kimse albüm yapmadı bana. Rock’n Dark’ta jüri üyesi olduğum süre içerisinde birçok grubu dinleme şansına ulaştım. Bence bu senenin kralı Mersin.

Üçüncü olduğunuz yarışmanın birincisi kimdi?

H.C: Deja Vu. Genelde üçüncüler albüm yapıyor, ben size söyleyeyim.

Karanlık bir dünyada beyaz bir nokta gibiyim

• Herkese nasip olmayacak bir şekilde

Avrupa’nın birçok önemli metal ve rock grubuyla çalıştınız. Rock çevrelerinin biraz maço olduğu söylenir. Bu ortamda bir

kadın olmak nasıl?

A.V.G: Rock ve metal müzisyenleriyle çalışma imkanı bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bu çevrede herkes müzikle gerçekten ilgilidir, sözler güçlüdür, anlamlıdır, bu insanlar sanata ve başka bir sürü şeye meraklıdır, yaptıkları işe inanırlar. Bunun bir parçası olduğum için kendimi şanslı görüyorum ve karanlık bir dünyada kendimi küçük beyaz bir nokta gibi hissediyorum. Bu siyahla beyazın, ışıkla karanlığın çelişkisi gibi. Ben şimdilerde sayısı artan kadın şarkıcılardan biriyim, daha önceki yıllarda daha az kadın şarkıcı vardı ve o zaman da bizler çok iyi karşılanırdık metal müzik çevrelerinde.

• Yeni projeniz Agua de Annique’i

biraz anlatır mısınız?

A.V.G: Bir alternatif rock/pop müzik projesi bu. Çok geniş bir proje, bu da hoşuma gidiyor, genişlikten hoşlanırım. Daha önceki albümlerinden biraz farklı. Çok iyi gidiyor. Memnunum bu projeden.

• Bir çocuğunuz var değil mi?

A.V.G: Evet, beş yaşında oldu oğlum.

• Anne olmak müziğinizi

etkiliyor mu?

A.V.G: Evet, çünkü müzik yaparken çocuklarınıza zaman ayıramıyorsunuz, aynı şekilde çocuğunuz olduğunda müziğe zaman ayıramıyorsunuz. O yüzden yaptığınız her şey çok yoğun oluyor; çünkü boşa vakit geçirmek istemiyorsunuz. Müzik yaptığınız her anın hakkını veriyorsunuz. Burada da bir denge var aslında. Oğlum da müziğimizi seviyor ve bizimle birlikte sahneye çıkıp dans etmek için bir an önce büyümek istiyor.

KONSER

Bİr kere daha MFÖ

MFÖ, ClubFinans Xclusive ve Suada Club iş birliği ile 10 Nisan Cumartesi günü eski ve yeni parçalarından oluşan repertuarlarıyla Suada’da sahne alacak.

Levent Yüksel Balans’ta

Levent Yüksel yarın akşam Jolly Joker Balans’ta hayranlarıyla buluşacak.

Badem’den yenİ albüm konserİ

Badem, yeni albümü 3B’nin lansman konseri için 13 Nisan akşamı Babylon’da sahnede olacak. Grubun üçncü albümü olan 3B aynı zamanda Türkiye’nin ilk üç boyutlu olma özelliğini taşıyor.

KIraç Ghetto’da

Kıraç, daha önce Müslüm Gürses ve Gülden Karaböcek’in konuk olduğu pop-arabesk gecelerini konuğu olarak 16 Nisan Cuma akşamı Ghetto’da sahne alacak. Sanatçı konserde kendi parçalarının yanı sıra Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur gibi isimlerin klasikleşmiş parçalarını da yorumlayacak.
https://hcfan.forum.st

Genelde üçüncü seçilenler albüm yapar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 3.Albüm Röportajı
» Hayko Cepkin 3. Albüm Yeni İmaj Fotoğrafları
» İki albüm arasındaki yedi fark - Milliyet Gazetesi / 14.03.2010