HcFan
Üye Ol / Giriş Yap
HcFan
Üye Ol / Giriş Yap
HcFan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HcFan

HcFan Hayko Cepkin hakkında paylaşımlar bulabileceğiniz bir platform.

AnasayfaAna SayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Anneke & Hayko: Bu Final Kaçmaz! - Rock'N Dark 2010 / 07.04.10

YazarMesaj
Hayko Cepkin

Hayko Cepkin

Anneke & Hayko: Bu Final Kaçmaz! - Rock'N Dark 2010 / 07.04.10 Empty
MesajKonu: Anneke & Hayko: Bu Final Kaçmaz! - Rock'N Dark 2010 / 07.04.10   Anneke & Hayko: Bu Final Kaçmaz! - Rock'N Dark 2010 / 07.04.10 Icon_minitimeÇarş. Nis. 07, 2010 1:30 pm

Rock'n Dark 2010 Büyük Finali'nde sahne alacak olan Anneke Van Giersbergen ve Hayko Cepkin, basın toplantısı öncesinde Rock'n Dark'a özel açıklamalarda bulundular. İkili, 30 Nisan Cuma akşamı Refresh The Venue'ye gelenler için özel bir konser hazırlıyor bizden söylemesi...

ANNEKE VAN GIERSBERGEN

Hayko Cepkin ve müziği ile ilgili neler söyleyebilirsin? Ilk kez Hayko'nun müziğini dinlediğinde aklından neler geçti?

Kendi dünyasını yaratmış ve bu dünyaya insanları davet ediyor. Yaptığı işe kendini veren birisi. Ortaya çıkardığı müziği çok beğendim. Beni, onunla bir araya getirdiğiniz için de teşekkür ederim.

Konuşmak için erken ancak Rock'n Dark 2010 Finali için özel bir şeyler düşünüyor musun?

Bu akşam neler yapacağımızı konuşacağız. Şu anda neler olacağını ben de bilmiyorum. Belki birbirimizin şarkılarını beraber söyleriz.

Hayko, bu işbirliğini "bir festivalde birçok grup ve sanatçının çıktığı sahnede konser vermek değil de gerçekten beraber sahne almak" olarak tanımlıyor.

Evet, çok doğru. Bu konser gerçekten çok özel olacak. Karanlık ve biraz daha aydınlık tarafın bir araya gelmesi gibi olacak.

Peki dün akşam nasıl geçti? Hayko ile ilk kez karşılaştınız ve Mehmet Turgut'un objektifinin karşısına geçtiğiniz...

Dün akşam neredeyse bütün ekiple tanıştım ve hepsi çok iyilerdi. Mehmet, gerçekten çok iyi ve yetenekli bir fotoğrafçı. Zengin bir hayal dünyası var. Hayko da çok iyi ve cool birisi.

Hayko'nun hangi şarkılarını dinleme fırsatın oldu?

'Melekler'...Özellikle bu şarkıda Hayko'yla bir şeyler yapabiliriz, şarkıyı öğrenmeye çalışıyorum.

HAYKO CEPKİN

Basın toplantısında özellikle üzerinde durduğun "beraber sahne alma" konusuyla başlayalım. Bu çalışmanın bir festivalde sahne almak gibi bir durum olmadığını vurguladın. Neler düşünüyorsun, aklında özel bir konsept var mı?

Müzik geçmişi enstrümanizmle geçmiş bir adam olarak benim için fazlasıyla keyifli bir şey olacak. Aynı zamanda Anneke, dünyaya mal olmuş bir isim. Şeye baktığımız zaman aslında Türkiye sınırları dışına çıkamadığımızı düşündüğüm bir isimiz. Genel olarak Türkiye'nin durumu bu. Böyle bir ismin piyanisti olarak sahne alıyor olmak çok daha onore edici bir durum olacak diye düşünüyorum. Türkiye'deyim, bak şarkı söylüyorum, ikimiz yanyana eller havaya gibisinden bir şey yapacağımıza herkesin aslında konusunda daha iyi olduğu ve aslında paylaştığı ve paslaştığı zaman çok daha güzel ve iyi bir şey ortaya çıkarabileceğini düşündüğüm bir durumun olmasını daha çok tercih ediyorum. Onun için iki vokal olacağına, bir enstrüman bir vokal ya da paslaşarak o vokalleri tamamlamak çok daha güzel gözükecek.

Özellikle 'Melekler' şarkının üzerinde çok duruyor. Şarkının sözlerini, anlattığı konuyu öğrenmeye çalışıyor. Bu şarkıyla ilgili özel bir şeyler olabilir mi?

Onu yapabiliriz, ekstra bir şeyler ekleyebiliriz. Kendi parçasını ben çalabilirim. Belki çalacağım parçayı güzel bir vakit içerisinde güzel yorumlayabilirsem kendi yorumumu koyabsilirim. Ne kadar zamanımız var ve bu zaman içerisinde neler yapabiliriz durumu var.

Teklif sana geldiğinde neler düşündün?

Genel olarak bu tarz şeyler konuşulur ve hayata geçirilmesi çok zor şeyler olur. Bazı şeyler de çok emrivakiye dönüşür. Konserden 2 gün önce söylerler, konuşacak bir zamanın olmaz, ne yapacağını konuşamazsın. Çakmadan bir şey yapılır sahnede. Beraber sahneye çıktık, bir sen söyle bir ben söyleyeyim tarzında bir şey olur. Onun olmadığı için çok mutluyum. Konserden kaç gün evvel buradalar, basın toplantısı vesilesiyle beraberiz. Birazdan yemekte bu konular üzerinde konuşacağız. Prova yapma şanslarımız olacak. Onların benim sahnemi seyretme imkanı olacak, ben onların parçalarını çıkarıp onlara sorarak 'burayı böyle yapsak olur mu' diyebileceğim. Vakit harcayacak olmak sahnede daha doğal bir şey göstereceğimiz anlamına geliyor. Böyle olacağını düşünmemiştim ben mesela; ama böyle olunca mutluyum.

30 Nisan Rock'n Dark 2010 Finali için Refresh The Venue'ye gelecek olanlara neler söyleyebilirsin? Orada olsunlar; çünkü...

Farklı tınıların birbirine birleştiği zaman ne kadar tatlı bir şeye dönüştüğünü görebilmeleri için gelsinler.
https://hcfan.forum.st

Anneke & Hayko: Bu Final Kaçmaz! - Rock'N Dark 2010 / 07.04.10
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Rock’n Dark finalinde Anneke & Hayko Cepkin Düeti! - 02.04.10 / Rock'N Dark
» Anneke ve Hayko CEPKİN Düeti / 07.04.2010
» Anneke van Giersbergen & Hayko Cepkin! Aynı Sahnede! - Birsen Birdir / 07.04.2010
» Rock'N Dark 2010 Finali - İSTANBUL / 30.04.2010
» Hayko Cepkin: 08.04.2010 Ezber Bozan Seminerlerinde 'Hayko Cepkin'